Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Wszystko o koniczynie FIXATION

Dodano: 2018-10-04

W zależności od rejonu, koniczynę Michela Fixation siejemy jesienią, po zbiorze kukurydzy na kiszonkę (nie później niż 15 października) termin wysiewu powinien być pomiędzy 30-40 dni przed pierwszymi przymrozkami w danym rejonie.


zdj?cie kategorii

Zbieramy na wiosnę przed siewem kolejnej kukurydzy. Zbiór można wykonać w jednym pokosie (faza kwitnienia) bądź w kilku pokosach. W pełni rozwinięte rośliny wykazują się doskonałą zdolnością odrastania i regenerują się szybciej niż inne gatunki koniczyny.

Koniczyna Michela (Trifolium michelianum) to roślina jednoroczna motylkowa klimatu umiarkowanego. Jest najbardziej wszechstronną z pośród wszystkich gatunków koniczyn jednorocznych, świetnie spisuje się na:

- wszystkich rodzajach gleb

- glebach o pH od 4,5 (kwaśnych) do 8,5 (zasadowych)

- glebach podmokłych i okresowo zalewowych

Malutkie rozmiary nasion Fixation sprawiają, że potrzeba ich niewiele do wysiewu.

Norma wysiewu jest nawet o 30% niższa od innych roślin motylkowych.

Nasiona wysiewamy bardzo płytko na głębokość 3 – 6 mm

Zbyt głęboki wysiew będzie opóźniał pierwsze wschody, Koniczyna Michela w sprzyjających warunkach szybko kiełkuje, tworząc w pierwszej fazie wzrostu rozgałęzioną rozetę wyrastającą z jednego korzenia palowego.

Rośliny Koniczyny Fixation przerastają i zagłuszają chwasty, olbrzymia ilość biomasy utrzymuje glebę chłodną i wilgotną. Fixation nie jest gospodarzem dla mątwika sojowego, co czyni Fixation idealnym elementem w rotacji upraw kukurydzy i soi.

Długi korzeń palowy Fixation głęboko drąży strukturę gleby, czerpiąc wilgoć i składniki odżywcze z warstw dużo niższych niż te zajmowane przez masę korzeniową innych gatunków. Po obumarciu Fixation pozostawia kanały stworzone przez jej korzeń palowy, które umożliwiają roślinom następnym sięgnąć głębiej w profil glebowy co znacznie poprawia produktywność.

ekipa

Dział handlowy naszej firmy

Piotr Pińkowski
Piotr Pińkowski Spec.ds. import/export
 Dane kontaktowe
Lidia ?urawik
Sebastian Szczesiak przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Michał Gawroński
Dariusz Malinowski Kierownik działu handlowego
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Michał Gawroński Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Marta Węcławek mł. specjalista ds. handlowych
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Bartosz Graczyk Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe