Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Kostrzewa trzcinowa pastewna

W asortymencie naszej firmy znajduje się kostrzewatrzcinowa pastewna (Festuca arundinacea) – gatunek trawy, który doskonale radzi sobie nawet w trudnych warunkach uprawowych. Jeśli poszukujesz niewymagającej rośliny, którą wykorzystasz do zadarniania lub jako żywopłot, zapraszamy. Sprzedajemy nasiona kostrzewy w opakowaniach po 1000 kg.

Adaptacja kostrzewy trzcinowej pastewnej do różnych warunków uprawy

Kostrzewa trzcinowa to roślina niezwykle odporna i uniwersalna. Z powodzeniem przystosowuje się do działania w różnych warunkach, rośnie zarówno na miejscach cienistych, jak i nasłonecznionych oraz na różnego rodzaju glebach. Dzięki swoim niskim wymaganiom co do wilgotności czy żyzności gleby, ma zdolność rozprzestrzeniania się za pomocą rozłogów naziemnych oraz tworzenia głębokiego systemu korzeniowego nawet do 150 cm.

Odporność kostrzewy trzcinowej pastewnej na ekstremalne warunki pogodowe

Roślina wyróżnia się wysoką wytrzymałością na suszę oraz wysokie temperatury. Głęboki system korzeniowy pozwala na przetrwanie nawet w czasie długotrwałej suszy, a jednocześnie kostrzewa jest wytrzymała na niskie temperatury i przemarzanie.

Wykorzystanie kostrzewy trzcinowej w rolnictwie

Ze względu na zdolność do intensywnego zadarniania, może być stosowana jako żywopłot lub osłona przeciwerozyjna. Kostrzewa trzcinowa znosi koszenie nawet na wysokość od 30 do 100 mm, co oznacza, że może być wykorzystywana jako pastwisko dla zwierząt gospodarskich oraz jako surowiec dla przemysłu paszowego. Roślina posiada niskie potrzeby pokarmowe i wodne, co sprawia, że jej uprawa jest ekonomicznie opłacalna oraz przyjazna dla środowiska.

Opakowania:

1000 kg

Norma wysiewu:
10 kg/ha
ekipa

Dział handlowy naszej firmy

Piotr Pińkowski
Piotr Pińkowski Spec.ds. import/export
 Dane kontaktowe
Lidia ?urawik
Sebastian Szczesiak przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Michał Gawroński
Dariusz Malinowski Kierownik działu handlowego
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Michał Gawroński Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Marta Węcławek mł. specjalista ds. handlowych
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Bartosz Graczyk Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe