Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Burak pastewny wielokiełkowy Rekord (czerwony)

Uprawa buraków pastewnych, jako alternatywnego źródła paszy dla zwierząt, zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Jednym z produktów, które przyciągają uwagę rolników, jest burak pastewny wielokiełkowy Rekord o czerwonej bulwie. To wysokiej jakości odmiana o wielu zaletach, które warto wykorzystać w swoim gospodarstwie.

Charakterystyka odmiany Rekord (czerwony)

Proponowany burak pastewny wielokiełkowy to odmiana heterozyjna i poliploidalna w typie Ekendorf Rot. Wyróżnia się korzeniem o kształcie walcowatym i barwie czerwonej. Plon korzenia tej odmiany jest najwyższy ze wszystkich odmian wielokiełkowych. Odmiana ta jest zdrowa i wykazuje małą zdolność do wydawania pośpiechów. W ofercie nasion roślin okopowych znajdują się również inne odmiany buraka pastewnego, w tym Solidar (żółty) i Centurion (biały).

Niska zanieczyszczalność ziemią i łatwość zbioru buraka pastewnego

Jednym z istotnych atutów buraka pastewnego wielokiełkowego Rekord jest fakt, że zagłębienie korzenia w ziemi wynosi jedynie 40%. Dzięki temu zanieczyszczenie korzeni ziemią jest bardzo małe, co ułatwia późniejszą obróbkę i wykorzystanie buraków do celów paszowych. Ponadto odmiana ta jest bardzo łatwa do zbioru ręcznego, co może być ważne dla rolników posiadających mniejsze gospodarstwach lub tych, którzy nie dysponują specjalistycznym sprzętem do zbioru.

Wymagania glebowe buraka pastewnego Rekord

Dostępna w naszej ofercie odmiana buraka pastewnego jest przeznaczona do uprawy na glebach żyznych. To oznacza, że rolnicy powinni zwracać uwagę na jakość gleby, aby osiągnąć maksymalne efekty w uprawie tej rośliny. Dzięki temu będą mogli cieszyć się wysokimi plonami oraz zdrowymi roślinami, które zapewnią im wartościową paszę dla swojego inwentarza.

Odpowiednie nawożenie i pielęgnacja roślin są kluczowe dla uzyskania optymalnych rezultatów. Stosowanie właściwych technik uprawy oraz dbałość o środowisko naturalne przyczynią się do zrównoważonego rozwoju gospodarstwa i zwiększenia jego rentowności.

Opakowania:

1kg, 0.5kg

Norma wysiewu:
8 kg/ha
ekipa

Dział handlowy naszej firmy

Piotr Pińkowski
Piotr Pińkowski Spec.ds. import/export
 Dane kontaktowe
Lidia ?urawik
Sebastian Szczesiak przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Michał Gawroński
Dariusz Malinowski Kierownik działu handlowego
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Michał Gawroński Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Marta Węcławek mł. specjalista ds. handlowych
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Bartosz Graczyk Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe